listopadzie roku 2001 ostatecznie podpisaliśmy akt kupna i natychmiast rozpoczęliśmy prace adaptacyjne mające na celu przystowanie budynku do naszych potrzeb.


Pierwszym zadaniem było wstawienie drzwi wejściowych i dwóch okien. Teraz budynek był już zamknięty.

Następnie, gdy nadeszła wiosna, prace ruszyły pełną parą. Wyznaczyliśmy sobie cel – otwarcie kaplicy pod koniec lata. Aby zminimalizować koszty, wszystkie prace wykonaliśmy we własnym zakresie. Mając w naszym gronie odpowiednich fachowców, nie musieliśmy wynajmować dodatkowych pracowników.

Kilka miesięcy minęło i dnia 15 września 2002 nadszedł ten wielki i radosny dzień dla naszej społeczności. Zgodnie z tym co mówi Biblia, zaprosiliśmy naszych przyjaciół i wspólnie cieszyliśmy się z dobroci jaką Bóg nam wyświadczył. Tak więc, dziękowaliśmy Bogu za to co już dla nas uczynił i prosiliśmy o Jego miłosierdzie i mądrość w naszej dalszej pracy dla Jego chwały. Dnia 14 grudnia 2002, we współpracy z MOPS, zaprosiliśmy kilka rodzin z pośród naszych najbiednieszych naszych sąsiadów na kolację z okazji Świąt. Było dla nas wielką radością gościć 6 matek z dziećmi. Po kolacj i deserze, podzieliliśmy się z nimi biblijną historią o narodzeniu Pana Jezusa Chrystusa. Następnie, na koniec naszego spotkania nasze dzieci dały swoim nowo poznanym przyjaciołom prezenty świąteczne. W tamtym czasie planowaliśmy pełni nadzieji, że takie spotkania będziemy mogli organizować co roku. Niestety, brutalne realia życia pokazały, że głównie z powodów finansowych, nie byliśmy w stanie powtórzyc takiego spotkania.


maju 2003, mieliśmy przywilej być gospodarzami dwu dniowego międzyzborowego zjazdu dla dzieci. Część dzieci przejechała ponad 300km aby spędzić w Grodzisku 2 dni.

W czerwcu tego samego roku 5 osobowa grupa misyjna pomagała nam rozprzestrzeniać Dobrą Nowinę wśród mieszkańców naszego miasta. W czasie lata 2003 część z nas pracowała na obozach dla nastolatków, oraz ze skautami. Jesienią zaś zorganizowaliśmyn kolejną ewangelizację. W międzyczasie pracowaliśmy nad modernizacją części dachu na budynku zborowym.


czerwcu 2004 nasza lokalna społeczność byla gospodarzem międzyzborowego zjazdu młodzieżowego. Około 30 młodych ludzi z 5 zborów zjechało się aby spędzić razem jeden dzień.

Następnie w lipcu, w różnych miejscach w mieście prowadziliśąmy „Kluby 5 Dni„. W niektórych miejscach zainteresowanie było ogromne, w innych nie byo już tak dobrze, ale nawet tam było kilkoro dzieci z rodzicami.


5 marca 2005 roku odbyła się w naszym Zborze pierwsza Konferencja dla Kobiet,
której tematem był fragment z I Listu do Tesaloniczan 5:23: A sam Bóg pokoju niech was w zupełności poświęci, a cały duch wasz i dusza, i ciało niech będą zachowane bez nagany na przyjście Pana naszego, Jezusa Chrystusa.

W kwietniu odwiedził nas i przedstawił cykl wykładów br. Klaus Blödhorn z Niemiec.
Wspomógł nas również środkami finansowymi na wykończenie budynku zborowego.

Latem rozpoczęte zostały prace nad przygotowaniem mieszkania dla przyszłego gospodarza budynku zborowego, a w wakacje podjęte zostały intensywne prace nad wykończeniem przedniej elewacji budynku.


25 września gościliśmy
siostrę Lidię Króliczek z
Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Misja Edukacja Dojrzałość,
która dzieliła się swoją wiedzą na temat pracy wśród dzieci z grupy przedszkolnej.